Atlas roślin chronionych

Wysłany przez 03.04. 2007 10:12:57 (14933 czytelników)

Atlas roślin chronionych

Jest to pierwsza kompletna, nowoczesna monografia wszystkich roślin naczyniowych prawnie chronionych w Polsce. Obejmuje gatunki z aneksu Konwencji Berneńskiej, które Polska objęła ochroną ze względu na wymogi Unii Europejskiej, w oparciu o najnowsze rozporządzenie Ministra Środowiska w tej sprawie. Książka opisuje 262 gatunki, w tym 238 gatunków znajdujących się pod ochroną ścisłą i 24 gatunki chronione częściowo.

Znakomita wiedza i dorobek naukowy Autorów gwarantują najwyższy poziom dzieła, napisanego z pasją popularyzatorską, wspartą bogatym materiałem ilustracyjnym.

Dodatkowym atutem jest bardzo atrakcyjna forma książki, piękne ilustracje, zdjęcia z natury i mapki poglądowe, ukazujące rozmieszczenie w Polsce i zasieg ogólny gatunku.

Dzieło składa się z dwóch części: wstępnej, omawiającej zagadnienia ochrony gatunkowej z uwzględnieniem ochrony różnorodności całej flory, i części szczegółowej, gdzie dokładnie scharakteryzowano każdy z chronionych gatunków roślin naczyniowych według stałego schematu. Wszystkie rośliny zilustrowano kilkoma barwnymi zdjęciami (kwiaty, owoce, pokrój) oraz barwnym rysunkiem, umożliwiającym identyfikację.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców. Ze względu na wysoki poziom merytoryczny będzie nieocenioną pomocą dla botaników, a także uczniów, studentów kierunków przyrodniczych, nauczycieli, służb leśnych, służb ochrony przyrody, pracowników parków narodowych i krajobrazowych, działaczy ośrodków edukacji ekologicznej.

Dla profesjonalistów książka będzie rzetelnym i obfitym źródłem wiedzy, dla miłośników przyrody piękną i wartościową książką o roślinach stanowiących nasze bogactwo narodowe.

Wydawca: Multico; Autor: Mirek Z. Piękoś-Mirkowa H.
ISBN: 8370732569; Oprava: ; Format: 21x31cm
Kategoria: ogrodnictwo, rośliny ozdobne, rachunkowość
eOgrodnik.pl

Artykuły: atlas roślin

11.04. 2007
13.66 kB czytelników
Atlas trujących roślin i jadowitych zwierząt
30.05. 2007
12.66 kB czytelników
Jak pielęgnować ogrody wodne i bagienne