Rozmnażamy drzewa i krzewy owocowe

Wysłany przez 11.04. 2007 09:12:55 (10379 czytelników)

Rozmnażamy drzewa i krzewy owocowe

Amatorskie rozmnażanie roślin sadowniczych nie jest niczym nowym. W przydomowych ogrodach naszych dziadków wiele drzew zostało przecież rozmnożonych przez nich samych. Dziś, mimo znacznej liczby szkółek, rozmnażanie we własnym zakresie ciągle cieszy się popularnością. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Możliwość tworzenia drzew wieloodmianowych, których nie znajdziemy w sprzedaży, a które są wyjątkowo atrakcyjne - np. z wieloodmianowych jabłoni możemy zebrać jabłka żółte, czerwone i dwubarwne, małe i duże, słodkie i kwaskowate, wcześnie i późno dojrzewające, deserowe i typowo przetwórcze.
Względy ekonomiczne - zakup drzewek w centrach ogrodniczych czy bezpośrednio u szkółkarza wiąże się z wcale niemałym wydatkiem pieniędzy.
Rozmnażanie odmian starych, których nie ma w sprzedaży, a są cenione wśród amatorów za małą zawodność w plonowaniu, niepowtarzalny smak, odporność na większość chorób, wytrzymałość na mróz itp.
Względy hobbystyczne - taki samodzielny sposób "wyprodukowania" roślin przynieść może radość i satysfakcję.

Oddając tę książkę w Państwa ręce, mamy nadzieję pomóc każdemu, kto napotka w rozmnażaniu roślin sadowniczych jakieś problemy. Życzymy przyjemnej lektury i wykorzystania w praktyce zawartych w niej informacji.
  1. Od Autora
  2. Rozmnażanie generatywne a wegetatywne
  3. Rozmnażanie poszczególnych gatunków drzew i krzewów owocowych
  4. Charakterystyka gatunków na podkładki generatywne

Wydawca: Działkowiec; Autor: Hodun G.
ISBN: 83-89615-15-0; Format: A5
Kategoria: ogrodnictwo, drzewa i krzewy, sadownictwo
eOgrodnik.pl

Artykuły: rozmnażamy drzewa

12.04. 2007
9.50 kB czytelników
Rozmnażamy drzewa i krzewy liściaste
08.04. 2007
12.15 kB czytelników
Rozmnażamy iglaki