Zaproszenie: IPM Essen 2008

Wysłany przez 15.01. 2008 10:56:02 (16189 czytelników)

IPM Essen 2008

Targi Essen staną się numerem 1 zielonej branży w dniach od 24 do 27 stycznia, gdy swoje podwoje otworzą 26 IPM. Uczestnictwo zgłosiło ponad 1400 wystawców z ponad 40 państw. Będą oni prezentować branżowcom z całego świata, którzy chcą podejmować decyzje dotyczące inwestycji i zakupów w Essen, przez cztery dni nowości, postępy i usługi z zakresu „roślin“, „techniki“, „florystyki“ i „promocji sprzedaży“.

Egon Galinnis, prezes Targów Essen, wyjaśnia receptę sukcesu IPM: „Kładziemy nacisk na zorientowanie na rynek, na trwałość struktury i terminu oraz na stały wzrost internacjonalizacji“. Obok aktualnej oferty wystawców przygotowany jest bogaty program ramowy, gdzie zwiedzający otrzyma impulsy potrzebne do pracy w nadchodzącym roku ogrodniczym.

Japonia, Brazylia i Korea prezentują się na wspólnych stoiskach
Ponownie na wspólnych stoiskach prezentować się będą Japonia i Brazylia; po raz pierwszy uczestniczyć będzie Korea. Odczuwalne są także sukcesy młodych wystawców IPM Dubaj i IPM Chiny. Już teraz swoje uczestnictwo na IPM 2008 zapowiedzieli wystawcy i zwiedzający z rynków rozwijających się. Wzrost na IPM można odnotować także przy uczestnikach włoskich i holenderskich.

Jasny podział: florystyka po raz pierwszy w hali 4
Cztery główne obszary „rośliny“, „technika“, „florystyka“ i „promocja sprzedaży“ oraz bogaty program ramowy IPM uderzają w sedno branży, przekazują impulsy, jakich potrzebuje rynek. Aby ułatwić orientację po raz pierwszy dział florystyki przeniesiono do jednej hali, nr 4, w samym centrum terenu targowego. Lepsze połączenie z innymi halami florystycznymi oraz z Green City ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności działu florystyki.

Od okien wystawowych do warsztatów upraw
Ważnym punktem na IPM jest centrum informacji ogrodnictwa w Green City w hali 1A, gdzie obszerne spektrum swojej działalności prezentują Zentralverband Gartenbau e.V. (ZVG), Landesverband Gartenbau Rheinland e.V. oraz Landesverband Gartenbau Westfalen-Lippe e.V. W „warsztatach upraw“ można uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania związane z nowoczesną uprawą roślin. Krajowe Zrzeszenie Ogrodników Indywidualnych (Bundesverband der Einzelhandelsgärtner) informuje o nowościach w kampanii promującej sprzedaż „Viva Balkonia“. Wraz z targami Essen Centralny Związek Ogrodników (ZVG) po raz pierwszy organizuje „Wystawę nowości roślinnych“, na której wystawcy mogą zaprezentować swoje nowe uprawy oraz nowe, do tej pory nieznane odmiany dzikie i inne.

Trendy we florystyce, konkursy i inspiracje przy tworzeniu bukietów
Zrzeszenie Branżowe Niemieckich Florystów (Fachverband Deutscher Floristen FDF) prezentuje na scenie w Green City w hali 1A nowości, trendy i wystawy branży florystycznej. W licznych konkursach współzawodniczą o wyróżnienia doświadczeni i młodzi floryści. Floryści z Korei interpretują kwiat na sposób dalekowschodni. Top-Designer prezentują na nowym pokazie zorganizowanym przez FDF i czasopismo „florist“ „pomysłowe bukiety“. Dom Bloom’s poświęca stoisko w Green City w hali 1A na promocję młodego pokolenia i prezentację towarów, dostarcza pomysłów na bukiety ślubne oraz dla rzemieślników na bazie drewna.

Fora dotyczące Europy Wschodniej, Ameryki Południowej i Afryki
O osiągnięciach ogrodnictwa w różnych państwach wschodnio-europejskich informuje Międzynarodowe Forum Ogrodnicze Europa Wschodnia. Eksperci opowiadają o sytuacji w swoich krajach i przedstawiają szanse na rynkach. Po raz czwarty odbędzie się dwudniowe spotkanie przedsiębiorców z firmami z Ameryki Południowej AL INVEST. W BGI-Trade-Center spotkają się producenci, handlowcy i pracownicy logistyki z całego świata. Oprócz tradycyjnych wystawców z państw zamorskich jak z Kolumbii, Ekwadoru i Kenii po raz pierwszy uczestniczyć będą hodowcy z Australii i Anglii..

Foshan, Dubaj, Moskwa – IPM rozbudowuje swoją sieć zagraniczną
Na trzecich IPM Chiny, które odbywają się od 1 do 3 grudnia w Foshan południowo-chińskiej prowincji Guangdong, oczekuje się 248 wystawców z 13 państw. Już teraz należą one do najbardziej znanych targów ogrodniczych w Chinach. Natomiast nad trzecimi IPM Dubaj (4 do 6 marca 2008) patronat objął ponownie Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum. Określił on IPM Dubaj jako kamień milowy do przekształcenia Dubaju w światowe miejsce przeładunku dla kwiatów i roślin. 200 wystawców z 24 państw uczestniczyło w ostatnich targach IPM Dubaj. Na IPM Dubaj 2008 oczekuje się wyraźnego wzrostu liczby wystawców i zwiedzających.

Informacje dotyczące IPM także w sieci
IPM Essen 2008 otwarte są w dniach od 24 do 27 stycznia wyłącznie dla branżowców codzienne od 9.00 do 18.00.
Więcej informacji na temat IPM można zaleźć w internecie www.ipm-messe.de
10 najnowszych artykułów w tym temacie
15.07. 2008
19.97 kB czytelników
Flora Ołomuniec 2008 - 21 – 24 sierpnia 2008
LAWINA LETNICH KWIATÓW, ZIÓŁ, ROŚLIN TRWAŁYCH | Wystawa Flora Ołomuniec Serdecznie Państwa zaprasza na Letną międzynarodową wystawę ogrodniczą i targi FLORA OLOMOUC 2008 - 21 – 24 sierpnia
09.03. 2008
20.32 kB czytelników
Flora Ołomuniec 2008 - Międzynarodowa wystawa ogrodnicza / 24-27 04
Etap wiosenny największej i najstarszej czeskiej imprezy kwiatowej (od roku 1958)- międzynarodowa wystawa ogrodnicza i międzynarodowe targi FLORA OŁOMUNIEC- otworzy swe bramy w dniach 24- 27 04 2008
23.07. 2007
12.36 kB czytelników
Międzynarodowa FLORA OŁOMUNIEC 2007
LAWINA LETNICH KWIATÓW, ZIÓŁ, ROŚLIN TRWAŁYCH / 16 - 19 sierpnia | Kwiaty późnego lata, specialny przegląd roślin leczniczych, aromatycznych i korzennych, roślin trwałych, ozdobnych roślin
01.04. 2007
8.34 kB czytelników
OGRÓD I TY 2007
W dniach 13-15 kwietnia 2007 roku zapraszamy na XIV Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY. Wystawa OGRÓD i TY to impreza, której adresatem są głównie producenci i projektanci architektury ogrodowej.